RH - ITservis


Přejdi na obsah

Reinstalace


Reinstalace PC a notebookůNová instalace, resp. reisntalace počítače se provádí z několika důvodů. Jedním z hlavních je totální kolaps počítače, kdy ať děláte co děláte, počítač se nechce spustit, a buď s Vámi vůbec nekomunikuje, nebo na obrazovku monitoru vypisuje běžnému uživateli nic neříkající chybová hlášení a dál Vás nepustí. Dalším důvodem pro reinstalaci bývá zavirování počítače s napadením souborů operačního systému. V neposlední řadě je vhodné provést reinstalaci také v případech, kdy Váš počítač pracuje pomalu, seká se a práce na něm je nepříjemná ale i nespolehlivá.

Na Vás tu pak čeká úplná (tzv."čistá") instalace/reinstalace počítače, tzn. s přeformátováním pevného disku, příp. i s úpravou velikosti a počtem diskových oddílů, instalace operačního systému, instalace všech potřebných ovladačů, kompletní aktualizace operačního systému a nakonec instalace Vámi vybraných, oblíbených a používaných programů včetně jejich individuálního nastavení dle Vašeho přání.

Samozřejmou součástí reinstalace je také kompletní záloha Vašich uložených dat před započetím reinstalačních úkonů a následně jejich zpětné obnovení.

Instalace/reinstalace se netýká jen novějších počítačů, ale je možná též u starších PC a notebooků.

Standardní doba pro zhotovení instalace/reinstalace je 1-3 pracovní dny od předání zařízení do servisu. Vše záleží na časové náročnosti, která závisí na celkovém objemu zálohovaných dat před reinstalací a množství instalovaných doplňkových programů a jejich nastavení po instalaci operačního systému, dle individuálních požadavků zákazníka.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku